Dijaki SGGOŠ se že leta udeležujemo Unesco projekta OŠ Jožeta Krajca Rakek, VZGAJAMO ZELIŠČA. Vsako leto ima projekt nekoliko drugačno vsebino, letos smo se posvetili prazničnim zeliščem in začimbam. Spoznavali smo, katera zelišča in za kaj so uporabljale naše babice, kje v kulinariki, pri pripravi katere hrane brez njih ne gre.

V letošnjem šolskem letu pouk poteka preko spleta, zato smo se odločili, da bodo zelišča proučevali dijaki samostojno in napravili predstavitveni plakat.

Zelišča so proučevali v okviru izbirne teme prehrana nekoč in danes in se poleg domačim zeliščem in začimbam, ki jih uporabljamo ob praznikih, posvetili med drugim tudi orientalskim začimbam.

V našem šolskem vrtu imamo še vedno »zeliščnega polža«, ki ga bomo, če bodo razmere dopuščale, »oživili« spet spomladi.