Z dijaki SGGOŠ.StG, ki so sodelovali na novinarski delavnici pod mentorstvom prof. Snežne Kokelj, z dijaki OŠ Piran in Gimnazije Ledina, ki so sodelovali na fotografski delavnici pod mentorstvom prof. Mihe Došlerja, smo si ogledali televizijski studio TV Koper – Capodistria. Zelo prijazno sta nas sprejela vodja produkcije, g. Blaž Svetina in znani novinar, g. Edi Mavsar, ki sta nam veliko povedala o TV hiši, snemanju oddaj in tehniki. Dijaki so bili najbolj navdušeni, ko so lahko samostojno premikali 20.000 evrov vredno kamero, se v studiu, kjer sicer poteka informativna oddaja, postavili pred TV kamero, in v režijski sobi pozorno prisluhnili, kako poteka režija oddaje. Dijake je vse skupaj zelo zanimalo, saj so našima gostiteljema postavljali veliko vprašanj.

Po dveh šolskih urah v TV hiši so dijaki – novinarji odhiteli še na teren, kjer so intervjuvali vodje ostalih delavnic – gradbene (prof. Alenke Petrič), geodetske (prof. Roka Vodopiveca), okoljevarstvene (prof. Karmen Leskošek), pečarske in kamnoseške (prof. Biljane Postolove) ter likovne (prof. Karin Prodan). Nato pa so se “utaborili” v eni najstarejših kavarn pri nas – v Loži, na plano potegnili svoje prenosne računalnike in se kot pravi profesionalci lotili dela – priprave e-časopisa Jezerski list, ki bo na plano pogledal po prvomajskih počitnicah.