Tekmovanja in raziskovalne naloge

tekmovanja

Dijaki SGGOŠ Ljubljana se udeležujejo različnih srednješolskih tekmovanj: matematično tekmovanje Kenguru, angleško tekmovanje Poliglot, tekmovanje iz gradbene mehanike, AJKTM – Ali je kaj trden most, Festival kamna, SlovenaSkills, gradbeniada, okoljejada, Zeleno pero, ekokviz in raziskovalne naloge.

Jezikovna fotoorientacija

Skupina SGGOŠ.StG s psevdonimom Građevinari je dosegla prvo mesto in osvojila 251,5 od skupno 264,5 možnih točk.

Državno tekmovanje v kamnoseštvu

Na državnem tekmovanju sta se naša kamnoseka odlično odrezala: Bernard Kovač Bizjak – 2. mesto in Samueli Marinko – 3. mesto.

Tekmovanje na Teknofestu

Na tekmovanju Teknofest je Jernej Topolovec s svojim projektom Bivalna hiša brez ovir dosegel odlično 12. mesto.

Uspešni mladi raziskovalci

Dijaki Nina Doles, Nedžba Burzić in Luka Čanić so s svojo raziskovalno nalogo prejeli bronasto priznanje.

Nagrada za 1. mesto

Nagrajeni dijaki so štiri ure odkrivali Podzemlje Pece in rudniške rove s kajakom.

Gradbeniada 2024

Na letošnji GRADBENIADI, srečanju srednjih gradbenih šol Slovenije, smo zasedli skupno 2. mesto.

A je kaj trden most?

Med 9. in 11. aprilom 2024 je v Mariboru potekalo tekmovanje v gradnji mostov iz špagetov.