Dijaška skupnost

Člani dijaške skupnosti (DS) so vsi dijaki SGGOŠ Ljubljana. Aktivnosti DS vodijo in usmerjajo predstavniki vseh oddelčnih skupnosti, ki izvolijo predsednika, namestnika in tajnika DS. Predsednik sklicuje srečanja DS in se udeležuje sestankov DS na občinski in državni ravni. DS ima svojega mentorja, ki ga imenuje ravnatelj izmed strokovnih delavcev. DS oblikuje predloge, mnenja in pobude za boljše delovanje šole in za prijetnejše počutje dijakov pri pouku in ostalih dejavnostih.

Predsednik DS SGGOŠ v š. l. 2023/24: Johan Ramšak, StG2A

Podpredsednica DS: Eva Burja, StG2A

Tajnik dijaške skupnosti: Jon Drešar, T3A

Predstavnika v šolskem skladu: Tia Grebenc, T1A in Kristian Davidovič, StG1A

Predstavnika v svetu zavoda: Anja Hrenovec, G2E in Žiga Kolan, U3B

Irena Mrak Merhar, prof. matematike in računalništva

mentorica dijaške skupnosti SGGOŠ

E-naslov: irena.mrak-merhar@sggos.si

Valentinovo

V dijaški sobi pa so potekale “gradbene zmenkarije”, kjer smo se imeli priložnost spoznati med seboj.

Skrivni Božiček

Dijaška skupnost SGGOŠ.StG nas je dijake spodbudila k razrednemu obdarovanju.

Okrasitev šole

Predstavniki Dijaške skupnosti SGGOŠ.StG so s pomočjo nekaterih profesorjev okrasili šolo in prižgali lučke.

Srečanje DS SGGOŠ.StG

V četrtek, 16. 11. 2023, je potekalo srečanje dijaške skupnosti SGGOŠ.StG.

Fazančkanje 2023

V sredo, 4. 10. 2023, je na SGGOŠ.StG potekalo fazančkanje oziroma fazanski krst.

Nagradni izlet v Gardaland

V petek, 29. 9. 2023, se je 45 dijakinj in dijakov SGGOŠ.StG udeležilo nagradnega izleta v Gardaland.

Novo vodstvo dijaške skupnosti

V sredo, 27. 9. 2023, je potekala prva seja dijaške skupnosti, na kateri smo izvolili novo vodstvo DS.

Športno spoznavni tabor

Od 18. 9. do 22. 9. 2023 so se dijaki 1. letnikov udeležili športno spoznavnega tabora v Vantačićih na otoku Krku.