Select Page

»Delo je ljubezen, ki postane vidna.« (Kahlil Gibran, Prerok)

S temi besedami v uvodnem nagovoru se je začela prireditev, na kateri so se predstavili dijaki naše šole, ki so z vodstvom skrbne roke mentorjev ustvarili nekaj več, bodisi na ustvarjalnem bodisi tekmovalnem področju. Za vsakim dosežkom se skriva osebna zgodba, ki te dejavnosti osmisli. Trije mladi moderatorji so ob drsnicah povzemali dosežke šolskih tekmovanj in obšolskih dejavnosti in na oder vabili dijake in jih povprašali o osebnem doživetju njihovih dosežkov. Slišali smo poročilo o raziskovalni nalogi, v kateri je dijakinja merila trdnost lesa, potopisno reportažo z evropskega tekmovanja v Acadu na Sardiniji, kjer je naš dijak dosegel deveto mesto, predstavitev mize iz različnih materialov, ki so jo izdelali trije naši dijaki, predstavitev mostov iz testenin in napoved tekmovanja Ali je kaj trden most v Mariboru. Predstavili so se nam ustvarjalci likovnih ilustracij Cankarjeve poezije in ena od številnih promotork  naše šole, ki predstavljajo naše programe osnovnošolcem. Prisluhnili smo izvajanju glasbe kitarista in pevke ter harmonikašev in uživali ob gledanju plesne točke naše šolske plesne skupine. Prireditev je zaključil ravnatelj s svojim nagovorom vseh dijakov in jih spodbudil k ustvarjalnem odnosu do življenju.

Zgodbe o ustvarjalnosti in znanju mladih smo pospremili z glasnim aplavzom. Vsako leto so drugačne in enkratne, prav preseneča nas, kako ustvarjalni in polni znanja so naši dijaki. Njihovo delo opazimo in nagradimo tudi s končnim izletom.

 

Dostopnost