V ponedeljek, 23. septembra 2024, so dijaki 3. letnikov programa SSI v okviru predmeta Aktivno državljanstvo sodelovali na tekmovanju »Jezikovna fotoorientacija«. To je bila že druga udeležba naše šole na tovrstnem tekmovanju. Dogodek vsako leto organizira Hiša Eu pod okriljem Predstavništva Evropske komisije v Sloveniji ob evropskem dnevu jezikov 26. septembra. Dogodek so pripravili v sodelovanju z Ministrstvom za vzgojo in izobraževanje in Zavodom RS za šolstvo. Tekmovanje je tokrat združilo šport in jezikanje. S pomočjo fotografij, zanimivih izzivov ter namigov so dijaki iskali različne ljubljanske kotičke ter spoznavali znamenitosti Ljubljane. Poleg športnih izzivov so dijaki reševali jezikovne zagate, pot pa jih je vodila vse do središča mesta in reke Ljubljanice. Po koncu tekmovanja je sledil voden ogled multimedijskega centra Doživi Evropo, kjer so dijaki s pomočjo interaktivnih naprav spoznali, kako deluje EU in kako odločitve, sprejete na evropski ravni, vplivajo na vsakdanje življenje evropskih državljanov. Tekmovanja se vsako leto udeleži več osnovnih in srednjih šol iz vse Slovenije, tokrat pa je bila na srednješolskem nivoju konkurenca še posebej huda, saj so tekmovali tudi dijaki z več gimnazij (Bežigrad, Celje, Trbovlje idr.). Naši dijaki so dosegli ponovno odličen rezultat, saj je skupina s psevdonimom Građevinari dosegla prvo mesto in osvojila 251,5 od skupno 264,5 možnih točk. Za izjemen uspeh jim čestitamo!