V sredo, 18. 10. 2023, so se dijaki in profesorji udeležili 13. državnega srečanja okoljevarstvenih tehnikov. Letošnja tema dneva je bila trajnostni razvoj in ohranjanje biodiverzitete s pomočjo hotelov za žuželke. Medtem ko so profesorji in ravnatelji sestankovali o razvoju na področju okoljevarstva, so dijaki izdelovali hotele za žuželke. Gostiteljica Srednja gradbena šola in gimnazija Maribor je pripravila prijetno dobrodošlico, zapel je šolski bend s 6Pack Čukurjem, profesorji so poslušali ddr. Ano Vovk Korže in po kosilu je sledil razglasitev nagrad in priznanj vsem okoljevarstvenim šolam. Naša šola je bogatejša za hotel za žuželke, ki ga bodo okoljevarstveniki ob sodelovanju s tesarji in zidarji postavili na nastajajočem šolskem vrtu.